EMS Teknolojisi ile ENDORFİN size neler sunuyor?

Tam da ihtiyacınız olan şey, heyecan verici bir 25 dakika içinde farklı ve kişiselleştirilmiş bütün vücut antrenmanı.

EMS Elektronik Kas Uyarı sistemi nedir?

Aynı zamanda nöromuskuler elektrikli uyarı (NMES) veya elektromiyouyarı olarak da bilinen elektronik kas uyarı sistemi (EMS) sağlıklı ve güvenli elektrik akımları ile kas kasılmalarının uyarılması esasına dayanmaktadır. Akımlar bir aygıt tarafından oluşturulmakta ve elektrotlar aracılığıyla doğrudan uyarılacak olan kaslara ulaşmaktadır.

EMS (Elektro Motor System) daha derine işleyen etki

Merkezi elektronik sistemi, kas faaliyetlerimizi kontrol etmek için sürekli olarak elektrik akımları göndermektedir. EMS bu doğal sürecin şiddetini artırır ve bu nedenle sıradan egzersizlerle çalıştırılması zor olan daha derin kas tabakalarına ulaşır.  EMS (Elektro Motor System) ile çok kısa sürede gözle görülebilir ve somut başarı elde edebilirsiniz.

Elektronik Kas Uyarı Sistemiyle ile birlikte başka antrenmanlar yapabilir misiniz?

Evet, EMS (Elektro Motor System ) egzersiz sistemi sayesinde yürüme, bisiklet veya aerobik gibi kardiyo çalışmaları yapabilirsiniz. Ayrıca, performansınızı artırmak ve daha kaliteli, daha güçlü kaslara sahip olmak için Eletro Motor System  antrenmanının ardından yeterli şekilde dinlendikten sonra ağırlık çalışması da yapabilirsiniz.

Her zaman için bir kişisel antrenörüm olacak mı?

Yetkili antrenörünüz her bir kas grubu için uygun egzersizlerle sizi çalıştırabilir. Hedeflenen kas bölgelerine odaklanan özel bir program uygulanmaktadır. Elbette antrenmanın yoğunluğu sizin kişisel durumunuza bağlı olacaktır. Elektrik akımlarıyla kombine edilmiş vücut hareketlerinin etkisi kasların daha da güçlenmesini sağlar. Bu sayede antrenmanınızın sonuçları çok etkili olacaktır. İlk dakikadan itibaren keyif almaya başlayacaksınız kolay, havalı ve eğlenceli.

EMS (Elektro Motor System) nereden geliyor?

EMS teknolojisi uzun süredir var uzun yıllar süren araştırma ve geliştirmelere dayanmaktadır. EMS, fizyoterapi, kozmetoloji ve eğlence sektöründe başarıyla uygulanmaktadır.

Rus uzay araştırmaları da uzayda astronotların eğitilmesi için elektro kas uyarı sistemini kullanmaya başladılar. Yerçekiminin olmaması ve uzayda ağırlık olmaması nedeniyle astronotları distrofi sorunları yaşamaktaydı. Tüm vücudu uyaran çalışma sayesinde ağırlık olmamasının yan etkileri önlenebilmekteydi. Profesyonel atletler de Olimpiyat Oyunlarına hazırlanırken EMS (Elektro Motor System )teknolojisini kullanmaya başladılar.
1990’larda Alman mühendisler, fizyoterapistler ve kişisel antrenörler gibi profesyoneller tarafından yaygın olarak kullanılan yeni nesil bir EMS ekipmanı geliştirdiler.

Bu bilimsel yöntem uzun süren deneyimlere ve araştırmalara dayalı olarak geliştirilip test edilmiştir ve yapılan incelemeler EMS ekipmanının etkililiğini ortaya koymuştur. Çeşitli araştırmalar, medikal ve spor alanlarında elde edilen sonuçlar etkililiğini ispat etmiş ve bu teknoloji Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu tarafından tanınan bir tedavi yöntemi olarak tescil edilmiştir.

Ekipman bütün yönleriyle güvenlidir ve antrenmanlar tamamen kişiye özeldir çünkü her bir antrenman, kişinin amacına ve şartlarına uygun şekilde yoğunluğu belirleyen ve ayarlayan bir kişisel antrenör tarafından kontrol edilmektedir.

Elektronik Kas Uyarı Sisteminin faydaları nelerdir?

25 dakikalık antrenmanlar sırasında kaslar ve tendonlar zorlanmadan çalıştırılırlar. Tüm vücudu uyaran EMS (Elektro Motor System )antrenmanı kilo vermek, kas yapmak ve geliştirmek ve vücudu şekillendirmek için son derece etkili bir yöntemdir.

Geleneksel antrenmanlar sırasında tüm kas gruplarının belli bir etki elde etmek için ayrı ayrı çalıştırılması gerekir. Bu oldukça zaman alıcı olabilir. Eletro Motor System  ile 25 dakikalık antrenman seansı vücudun tüm kaslarını etkileyebilir ve tüm lifleri güçlendirebilir.

Bir zamanlar sadece uzun yıllar egzersiz yaparak ulaşılması mümkün olan hedefler artık EMS uyarısı sayesinde daha kısa sürede ulaşılabilir.
Kullanıcılar hemen bu heyecan verici avantajlardan faydalanmaya başlayabilirler çünkü hemen tüm büyük kas grupları, belde ve kasta ulaşılması güç olanlar da aynı anda aktive edilir.

Elektro Motor System ile kısa sürede gözle görülür, somut başarılar elde edilebilir, yağ içeriğinde ve vücut ağırlığında azalma meydana gelir, nazik bir şekilde kaslar gelişir, vücudun gücü ve dayanıklılığı artırılır ve problemli bölgelerde sıkılaşma sağlanır.

Tüm vücudu uyaran Eletro Motor System  antrenmanı ile  geleneksel ağırlık çalışmalarına göre %50’ye kadar daha yoğun sonuçlar verir. Düşük yoğunluklu, farklı akımlar veren EMS ekipmanı vücut kaslarınızın %90’ını aktive ederek vücudunuzu en etkili şekilde şekillendirir.

Fitness konusu çok sayıda teknik ve yöntemi kapsamaktadır. Bizi daha çekici, daha dengeli ve sağlıklı yapmaya çalışan her türlü egzersiz fitness olarak adlandırılabilir. Vücudun çalıştırılması hem gençler hem de yaşlılar için önemlidir. Düzenli egzersiz kaslarınızı güçlendirir, performansınızı artırır, fiziksel durumunuzu korur ve obezitenin neden olduğu psikolojik ve fiziksel sorunları önler. Yaşam şeklinize dikkat etmeniz şartıyla sadece kaslarınızı değil, aynı zamanda bağışıklık sisteminizi de güçlendirebilir.

Uygun bir diyetin yanı sıra, fitness için önemli olan bir başka etken de dengeli yaşam ve fiziksel sağlığın ve zihinsel sağlığın korunmasıdır. Egzersiz yapmak çok kalori yakmanıza yardımcı olabilir ve ayrıca, düzenli egzersiz metabolizmayı hızlandırır. Fitness kavramı, içerisinde çok sayıda yöntem barındırmaktadır ve herkes kendi zevki, alışkanlıkları ve imkanları için en doğru olanı seçebilir ve bir kez bu şekilde yaşamaya alıştıktan sonra yaşam daha kolay, daha keyifli ve daha sağlıklı olacaktır.

Sık sık spor salonunu ziyaret eden kişiler kas gelişiminde yavaşlama veya bir süre sonra ağırlık çalışmalarının monotonluğu nedeniyle motivasyon kaybı gibi sorunlarla karşılaşırlar. Bu nedenle, kişisel fitness antrenörünün bilgileriyle gelişmiş Elektro Motor System  teknolojisi işe yarayan antrenman seanslarını ve hedeflerinize çabuk ulaşmanızı garanti eder. Aerobik veya kardiyo seanslarınız için Eletro Motor System teknolojisi en iyi seçim olacaktır.

Bu, özellikle vücudun tamamının uyarılması için tasarlanmıştır kişiye özel belirlenen egzersizlerle birleştiğinde kapsamlı ve etkili bir antrenman ortaya çıkmaktadır.

Kullanıcı, kapsamlı antrenmanlar sırasında özel bölgelerin hedeflenmesine imkan veren, üzerinde en fazla 20 elektrot bulunan mobil ve nefes almaya imkan veren bir set giyer. Gereksinimlere uygun şekilde müşterinin potansiyelini maksimize etmek için voltaj ve frekans yetkili ve deneyimli bir antrenör tarafından kontrol edilmektedir.

EMS (Eletro Motor System) Sadece 25 dakika içerisinde son derece etkili antrenman!

Kas Yapma:

EMS ile özel olarak tasarlanmış aktif egzersizlerimizin bir araya gelmesi kas güçlenmesine ve gelişmesine önemli katkı sağlamaktadır. Hafif ve basit jimnastik hareketleri, güç artırmaya yönelik çabalar ile egzersizler normal bir antrenmanın etkililiğini 10a katlar!

EMS (Elektro  Motor Stystem) antrenmanının devrim yapan özelliklerinden biri de tüm bedenin aynı anda uyarılmasıdır. Bu sayede, sadece 25 dakika içerisinde 1.5 saatlik bir antrenmandan elde edilecek sonuçlara ulaşılır. Örneğin, normal bir antrenman seansı sırasında her bir kas grubu için her biri 10 tekrarlı 4 set egzersiz yapılması ve böylece ~40 kas kasılması hedeflenir. EMS (Elektro Motor System)  teknolojisini ve bazı hafif egzersizleri kullanarak bedeninizin tümüne 36,000’in üzerinde kas kasılması imkanı sağlayacaksınız. Lütfen aşağıdaki grafiğe bakınız.

Kas geliştirme ve güçlendirmenin yanı sıra, EMS (Elektro Motor System) daha başka çok sayıda faydası vardır. Antrenmanı selüliti yok edecek, cildi sıkılaştıracak ve kilo kaybına yardımcı olacak şekilde ayarlayabiliriz. Kaza ve yaralanma sonrası güçlenme için de mükemmel bir araçtır ve bu kişiler için de antrenmanın yoğunluğu dikkatli bir şekilde kontrol edilir ve kademeli olarak artırılır.

Antrenmanı, genel sağlığını ve görünümünü önemli şekilde değiştirmek isteyen herkese öneririz. Özellikle deneyimli olduğumuz bası önemli konular aşağıda detaylı bir şekilde belirtilmiştir. Eğer bu konularda sorununuz varsa, size yardımcı olabiliriz!

 • Sıkıcı, uzun antrenmanlar
 • Aşırı kilo veya Selülit
 • Eklem sorunları
 • Sırt ağrısı veya duruş bozukluğu
 • Zayıf kaslar
 • Yeniden fit olmaya çalışan yeni anne
 • Performansını artırmaya çalışan deneyimli atlet

Profesyonel bir antrenör tarafından kullanılacak olan bir Eletro Motor System  ile sadece geleneksel antrenmanın yerini almakla kalmaz, aynı zamanda özel antrenman hedeflerine ulaşılmasına da yardımcı olur. EMS (Elektro Motor System)   aktif egzersiz için tasarlanmış olan donanıma sahiptir, böylece basit jimnastik hareketlerinden dinamik savunma sanatlarına kadar her türlü hareket için uygundur.

Neden EMS (Elektro Motor System) ?

 • Dünyadaki tek FDA onaylı EMS cihazı olması,
 • Antibakteriyel kıyafetlerin kullanılması
 • IST teknolojisine sahip elektrik akımını artış şiddetini yöneten bir cihaza sahip olması.
 • 16-70 arası geniş yaş gruplarına uygulanabilir olması.
 • EF 680 Cardio cihazı ile yağ yakma ve sıkılaştırma özelliğine sahip olması.
 • Spinal Jacket ürünü ile bel ağırlarını ve duruş bozukluklarını giderilmesine yardımcı olur.
 • Yüksek teknoloji ve güvenilir ürünleri kullanılıyor olması.
 • Alanında Uzman E-FİT  Eğitmenleri ile kişiye özel Antrenmanlar Planlanması ,
 • E-Fit cihazı 10 ana kas grubunu aynı anda elektrot çifti ile çalışır ve her bir elektrot çifti eşzamanlı olarak sadece tek bir
  kas grubunu hareket ettiriyor olması.
 • Özel egzersiz ceketleri ve egzersiz şortları sayesinde alt ve üst vücudu ayrı ayrı çalıştırılabiliyor olması nedeni ile üyelerimizin sorunlarına , isteklerine göre antrenman imkanı sunmaktadır.

FAYDALARI / GÜNLÜK YAŞAMDA EMS (Elektro Motor System)

Bu hızlı dünyada, zaman ve enerji azlığı nedeniyle, sağlıklı beslenmeye ve uygun egzersizlere nadiren özen gösteriyoruz. EMS, haftada iki kere yapılan 25 dakikalık egzersizler ile, daha sportif, daha sağlıklı ve daha bilinçli bir yaşam tarzı isteyen kişilere yardımcı olmaktadır. Alanında uzman tecrübeli bir antrenörün elindeki bir EMS cihazı, sadece genel fitness egzersizinin yerine geçebilmekle kalmaz, aynı zamanda belirli hedeflere ulaşılmasına da yardımcı olur. EMS (elektro Motor System) egzersiz kıyafetinin özel olarak yüksek oranda aktif hareketler için tasarlandığı tek cihazdır ve dolayısıyla basit, sistematik egzersizlerden dövüş sporu öğeleri içeren dinamik hareketlere kadar her türlü egzersiz için mükemmel derecede uygundur.

Kimler Faydalanabilir?

 • Duruş bozukluğu olanlar
 • Sırt ağrısı olanlar
 • Doğum sonrası toparlanmak isteyen anneler
 • Profesyonel sporcular
 • Vücudunu şekillendirmek isteyenler
 • Selülit problemi olanlar
 • Kas yapmak isteyenler
 • Metabolizmayı hızlandırır
 • Hassas eklemlere sahip olanlar
 • Vücut sıkılaştırma ve yağ yakma
 • Kilo problemi olanlar
 • Zamanı dar olan profesyoneller

Eklemler:
Egzersiz harici ağırlıklar kullanılmadan yapılır. Harici ağırlık yerine kaslara yoğun itici baskı uygulanır. Bu da eklemlere aşırı yük binmesini önlediğinden eklem hasarına yol açmadan spor yapılmasını ve kasların güçlenmesini sağlar.

Yağ Yakma:
Yağ yakma etkisi doğrudan  gerçekleşir. EMS desteği ile metabolizma hızlı çalışır. Eğer düzgün diyet ile desteklenirse kontrollü kilo verme ve kas oluşumu başlar.

Selülite Karşı Etkili:
Selülit bağdokusunun zayıflamasından dolayı meydana gelir.  Cilt ve kas dokusu arasında biriken yağ hücreleri ciltte hoş görünmeyen özellikle uyluk, kalça ve karın üstünde çıkıntılar oluşturur. EMS egzersizleri ile vücuttaki tüm kaslar uyarılınca ister istemez vücudun enerjı ihtiyacı artarak yağ yakılmasına neden oluyor. Kilo kaybı ve yağ yüzdesinin azalması nedeniyle bu sorun azalır. Ayrıca özellikle selülit ile mücadele için EMS’nin özel ayarlı tedavi programı vardır.

Ağrı şikayetlerinde azalma:
Omurgaya yakın zor çalışan arka derin kaslar elektrotlarla uyarılıp hareketlendirilir. Uygulanan stimülasyon kasların güçlenmesini, yeniden görevlerini yapmasına yardımcı olur. Yani omurga ağrıları azalır hatta yok olur.

Yaş Grupları:
Bireyin düzeyine bağlı olarak çok küçük uyarımlarla bile etkili bir hareketlenmeye ulaşılabilir. 16-70 arası yaş grubu için kullanılabilir.

Duruş bozukluğu şikayetlerinde azalma:
Omurgaya yakın zor çalışan arka derin kaslar elektrotlarla uyarılıp hareketlendirilir. Uygulanan stimülasyon kasların güçlenmesini, yeniden görevlerini yapmasına yardımcı olur.  Omurgaya yakın kasların çalışması ve güçlendirilmesi için özel geliştirilmiş EF Spinal Jacket ürünü ile oldukça etkili sonuçlar alınmaktadır.