Permanent make up yani kalıcı makyaj doğal pigmentleri cildin üzerine yerleştirme sanatıdır. Tamamen doğal mineral ve bitki pigmentlerinin mükemmel bileşiminden elde edilir. Kesinlikle yan etkisi yoktur. Steril ve tek kullanımlık iğnelerle kişiye özel olarak doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına zerk edilme işlemidir. İşlem tamamlandıktan sonra epidermis hücreleri ölür ve yenilenir.

Kalıcı Makyaj Nasıl Yapılır?

Çoğu kişi uygulama anını hafif bir batma hissi olarak tarif eder. Kişinin ağrı duyarlılığı ve uygulayıcının el hafifliğine göre farklılıklar gösterecek minimum bir rahatsızlık söz konusudur. Bölgede oluşabilecek rahatsızlıkları en aza indirmek ve bölgeyi uyuşturmak için lokal anestezi uygulaması yapılır. İşlemin uzunluğu kişinin hassasiyetine, cilt nemine, yoğunluğuna, elastikiyetine ve cildin genel durumuna göre değişebilir. Ortalama süre 1saat  ile 2,5 saat arasında değişir. Dudakları belirginleştirmek için dudak kontörü, kirpik dipleri içinde eye-liner uygulaması ile günlük yaşamınızda her daim bakımlı görünebilir, makyaja ayıracağınız süreyi minimuma indirebilirsiniz.

Kıl Tekniği İle Kaş Kontör

Kaş yapısına uyumlu, kıl şeklinde pigmentasyonudur. Kıl tekniği ile ana kaş rengi kopyalanarak boşluk ve seyrek olan kısımlar, kıl tekniği ile yoğunlaştırılır. Böylece kaşların muntazam bir görünmesi sağlanır. Düşük olan kaşların uç kısmı kıl tekniği uygulaması ile kaldırılabilir ve yüzdeki hüzünlü ifade, yerini daha canlı ve estetik bir görünüme bırakır. Eksik olan tüm kaş, kıl tekniği ile doğal görünümde yapılandırılabilir. İşlem sonrası kontrol adı altında 1 ay sonrasında ciltte yenileme gerçekleştikten sonra kabuklanan tutmayan alanlar için yeniden bir uygulama yapılmaktadır. İşlemin esas özelliği kişiye doğal ve en natural görüntüyü verebilmektir.

Kalıcı makyaj ve kaş kontörü yaptırırken dikkat etmeniz gerekenler; bu uygulamanın bir uzman tarafında yapılıyor olması ve işlem sırasında tek kullanımlık malzemeler ve boya kalitesidir.