Cilt üzerinde birbirine paralel, ciltten kabarık ya da çökük, genellikle beyaz mat ya da opak, nadiren pembe renkli olan, görünüm olarak cilt üzerinde estetik kusur oluşturan çizgilenmelerdir.

NEDEN OLUŞUR? 

Sıklıkla kadınlarda görülen deri çatlağı görüntüsünün en önemli nedenleri; ani kilo alıp verme, gebelik, vücudun nem ve su oranının yeterli düzeyde olmamasıdır. Tabii cilt yapısı ve genetik faktörler de bu konuda ciddi etkenlerdir.

ÇATLAK ONARIMI

Çatlakların oluşumunu engelleyecek bir uygulama henüz bulunmamıştır. Ancak FİBRODERMS ile bu çatlakları ortadan kaldırmak artık mümkün. Güney Amerika menşeli bir cihaz, yöntem ve ürünler bütünüdür. Cihaza artı olarak ürünleri ile kişinin çatlak görünümlü bölgelerinde 1 seansta yüksek oranda sonuçlar veren başarılı bir işlemdir.

Yalnızca vücudumuzun yırtıkları için oluşturulan vakum barı ile tek tek bu çatlaklar üzerinde uygulama yapılır. İşlem öncesi bölgeye özel ürünler yediriliyor ve işlem sonrası kişinin evde kullanacağı ürün seti veriliyor. İşlem aralıkları 21 gün olup bu aralık boyunca her gün bu ürünler kullanılarak, uygulama yapılan bölgenin onarımı sağlanıyor. Kısacası öncelikli olarak hasar veriyor, daha sonra onarımını yapıyoruz. Kanama, kabuklanma, ağrı ve enfeksiyon gibi durumların söz konusu olmadığı işlem, oldukça konforlu bir uygulama içerir.

 

Kimlere FİBRODERMS deri yırtığı işlemi uygulanamaz?

-Gebelik döneminde olanlar,

-Emzirme döneminde olanlar,

-Roaccutane ve benzeri ilaç kullananlar,

-Regl döneminde olanlar,

-Deri yırtığı için işlem yapılacak bölgeden yakın bir süre içerisinde cerrahi bir işlem geçiren kişilerde uygulama yapılmaz.

Çatlaklarda ilk seansta %70 başarı elde ederken bazen kalan çatlaklar için 2. Seans gerekebilir. Uygulamanın ilk gününde kliniğimizde uzmanlarımız tarafından vakum terapi yapılmakta ve sonrasında 21 gün boyunca kullanacağınız ürün verilmektedir.

Uygulama ile ilgili daha detaylı bilgi almak için uzmanlarımızla görüşebilirsiniz.