Göz kapağının ameliyatı, esteik ve  plastik cerrahi uzmanı  tarafından gerçekleştirilir. Sarkma veya estetik anlamda sorun yaradan göz kapaklarına bağlı olarak gözlerinizin etrafında belirgin olabilecek kırışık ve yorgun görünüşü canlandırabilir. Sarkma, hem üst hem de alt göz kapaklarında veya her ikisinde de olabilir. Çoğu zaman, göz kapağındaki sorunlar yağ dokularının torba biçiminde görünmesine neden olabilir.

Çökmüş olan göz kapaklarına hızlı, güvenli ve etkili bir kozmetik çözüm istiyorsanız göz kapağı ameliyatı veya diğer bir adıyla blefaroplasti düşünebilirsiniz. Göz kapağı estetiği söz konusu olduğunda uygulama adımları şu şekildedir:

Genellikle lokal anestezi uygulanır. İnsizyonlar, üst göz kapaklarının veya iç alt göz kapağının doğal kıvrımlarında yapılır. Aşırı yağ, cilt ve kas alınır.

Kesiler doğal kırışıklıklar içinde yapıldığı için, yara izi genellikle minimaldir.  Ameliyat günü blefaroplasti işleminin sonu değildir. Ameliyattan sonra düzgün bir iyileşme sağlamak için gerekli adımlar cerrahınız tarafından size açıklanacaktır. Göz kapağı ameliyatının tamamlanması bir saat sürmektedir. Bazı durumlarda morarma ödem olmaktadır. 2-3 gün içinde normale döneceksiniz.