Vücuda giren nefesin yalnız %25’ ni beyin kullanıyor. Yaşam belirtimiz nefesi  doğru almayı bilmiyorsak bedenimiz eksik yaşıyor çünkü tüm canlıların yaşam için ortak elementi oksijeni yeterli alamıyoruz. Yani nefesi eksik ve yanlış alıyorsak şu demek;  enerjisiz yaşam, hızlı yaşlanma, stres yüklü hayat ve yorgun bedenler. Düşünsenize; daha enerjik ve daha mutlu yaşamak varken kendimizi bilinçsizce nasıl kısıtlıyoruz, nasıl yetersiz hayatlar yaşıyoruz.

Şu anda bu yazıyı okurken nefesiniz tutun ve nefes almadan ne kadar kalabildiğinizi sonrasında nefes almaya başladığınızda ki hissi ve soluğunuzu dinleyin…

Kısaca yaşam = nefes

Nefes terapisi ile birlikte sizi içinizdeki kaynak ile buluşturarak güçlü dönüşüm sürecini başlatıyoruz.

Nefes Terapisi / Holoterapi nedir ?

Yunanca HOLOS (bütün) ve TRAPEIN (ileri gitmek) sözcüklerinin birleşiminden meydana gelerek ‘’BÜTÜNE VARMAK’’ anlamını taşımaktadır.

Nefes terapisi Dr. Stanislav Grof ve Cristina Grof’ un (1988) modern bilinç araştırmaları ve spiritüel deneyimlerin birleştirilmesi yolu ile sistematik hale gelmiş ve kendini keşif olarak tanımlanmıştır.

Nefes terapisinde amaç 

Nefes terapisinde amaç beden-zihin ve ruh bütünlüğünü koruyarak kişinin günlük yaşamdan çıkarıp hayatı farkındalık hissi ile gözlemlemesini sağlamaktır. Dönüşüm sürecinin en önemli adımı olan nefes terapisini  hiç deneyimlememiş biri için sıradan yada anlamsız gelirken ilk seans sonrası farkı ifade etmekten kendini alamaz.

Nefes terapisi tamamlayıcı bir iyileşme yöntemidir. Olumsuzlukları bastırmaz tam aksi olarak onları bütünümüze eriştirerek yok etmemizi sağlar. Bu ruhsal iyileşme ile birlikte oksijen kapasitemiz artar ve bedenimiz tam bütünü yaşar.  Sonuç olarak her hücremiz kendini oksijen ile yeniler ve enerjimiz yükselir, kendimizi daha pozitif ve mutlu hissederiz.